Diskusní téma: Škola, školka

Re: Rodiče vítáni

Rodiče vítáni , aneb bude se teda losovat ??? | 17.02.2015

aktualita ze stránek školy (překopírováno)

Zápis do 1.tříd - přerušení správního řízení

ZŠ a MŠ Klecany, okres Praha-východ jako příslušný orgán přerušuje v souladu s § 64 odst. 1 písm. c) zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, správní řízení ve věci přijetí k základnímu vzdělávání (zápis do 1.tříd). Správní řízení se přerušuje do doby, než Krajský úřad Středočeského kraje rozhodne o navýšení kapacity základní školy.

Všichni účastníci správního řízení obdrží oznámení o jeho přerušení písemně.Vladimír Lacina

ředitel školy

Re: Re: Rodiče vítáni

Ivana | 18.02.2015

To je velmi vřelá informace od ředitele školy... A teď rodiče, hádejte, co bude dál. Informačně otevřená škola.

Re: Re: Re: Rodiče vítáni

Zdeňka Tomášová | 20.02.2015

Dobrý den, Ivano,
o situaci ve škole jsem s panem ředitelem mluvila. Zápis do první třídy byl nucen přerušit, protože zájem dětí o přijetí do školy byl větší než se předpokládalo. Pan ředitel žádá o zvýšení kapacity školy o 40 míst. Zúčastnění rodiče dostanou doporučený dopis s podrobným vysvětlením.Výsledek řízení bude znám později, je nutné počítat se zákonnými lhůtami.

Re: Re: Re: Re: Rodiče vítáni

asi tomu nerozumim... | 20.02.2015

takze se klecansky deti budou mackat s narychlo prehlasenejma podvodnikama z jinych obci a klecany na ne jeste budou doplacet ? poradite aspon jak nacvicit los, jestli se bude losovat ?

Re: Re: Re: Re: Re: Rodiče vítáni

Ivana | 20.02.2015

No nevím, jestli tomu dobře rozumím, ale pokud je přihlášení více dětí, bude se losovat i umístění dětí, které mají trvalé bydliště v Klecanech? To škola nestačí ani pro ty? Nebo byl zase uměle navýšen počet "klecanských" dětí těsně před zápisem, jak tomu bývá u zápisu do školky?

Re: Re: Re: Re: Re: Rodiče vítáni

Zdeňka Tomášová | 20.02.2015

Právě proto, aby se nemuselo losovat, pan ředitel žádá o navýšení kapacity školy. Zatím je to zřejmě možné bez nutnosti stavebních úprav. Pro další roky se počítá s architektonickou studií. která bude hledat možnosti stavebního rozšíření budov školy. Musí se však respektovat podmínka udržitelnosti projektu zateplení. Počítá se i s možností žádosti o výjimku.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rodiče vítáni

Ludvik | 04.03.2015

Nenechte se zavést do nějakých soutěží, víte jak dopadlo poptávkové řízení na žaluzie, vítěz byl předem znám a nikdo neporušil pravidla.

Hlavně pro Lojzu a Prvňáčka..

Eliška Ledvinková | 17.02.2015

Musím říct, že se opravdu bavím nad tím, jak si tu dva páni notují nad (ne)vhodným chováním matek na mateřské. A jak jim zázračně vidí do hlavy – ony totiž nemohou mít na mysli blaho svého dítěte, když ho umisťují do MŠ, ale myslí jen na to, aby měly víc času na sebe. Vás bych fakt chtěla doma :D Moc bych vám přála, abyste si delší dobu vyzkoušeli mít doma kojence a zároveň dítě školkového věku, které se s vámi nudí, protože mu prostě nestačíte v rozvoji. A navíc, kolik matek na rodičovské si musí přivydělávat, aby rodina přežila, a se dvěma dětmi za krkem to jde jistě skvěle!
Jinak na rozdíl od Vás jsem si dala loni před zápisem tu práci a zjišťovala pravděpodobnost přijetí dítěte do MŠ v Klecanech. Oslovila jsem ředitele Lacinu s dotazem, u kolika dětí předpokládají odchod na ZŠ, o kolik bude reálně navýšena kapacita MŠ po přístavbě, a kolik dětí nebylo přijato v předchozím roce a budou se tedy hlásit letos. Dále jsem došla na dvakrát na matriku a zjišťovala, kolik dětí narozených od 1.9.2010 do našeho data narození, má trvalý pobyt v Klecanech – před datem zápisu údaj výrazně narostl, jak překvapivé. Přesto se dostaly všechny děti narozené do července a dvě srpnové na vykrytí střídavé péče jednoho rodiče dvou žáků.
Také jsem zjišťovala, jak je to na Praze 8. Kdyby jste to zjišťoval i vy, nestrašil byste Chabrama, protože ty jsou mimo, mají vlastní městskou část stejně jako Ďáblice či Březiněves, a rovnou uvažoval například o Kobylisích, Bohnicích, Čimicích, Střížkově.., které spadají do celé sítě MČ Praha 8, a šance na přijetí je tam několikanásobně vyšší. Dohledala jsem i tabulku, kde bylo, kolik která školka v MČ Praha 8 má žáků a jejich věkové složení, před zápisem některé dokonce zveřejňovaly předpokládaný počet nabíraných žáků. To jsou věci, co? ;)
Evidentně jste to řešil nějaké roky zpátky a ne nyní, asi ani loni.
Je celkem logické, že se více bojí rodiče z Klecan, než naopak. Snadným dohledáním na internetu: k 1.1.2014 je počet obyvatel Zdib a Klecan srovnatelný (o 9), Zdiby rostou rychleji, věkový průměr mají o víc než dva roky nižší (tedy větší šance dalšího rozmnožování) a přesto – kapacita školy je pouhých 130 žáků na prvním stupni a to i po přistavění nového křídla (kam chodí žáci na druhý stupeň se mi dohledat nepodařilo), školka před přístavbou měla pouhých 75 míst, po přístavbě předpokládám 125 míst. Pro srovnání – klecanská škola má aktuálně 380 žáků, až do roku 19/20 budou muset být otvírány 3 první třídy, jeden rok dokonce čtyři. MŠ má aktuálně 168 žáků. V inspekční zprávě jsem našla dokonce horší stav vzdělávání pedagogů Zdib než v Klecanech.
Tak nevím, když budete chtít mluvit o tom, jak někdo neumí plánovat (ano u nás to není ideální a začalo se pozdě) tak se podívejte právě do Zdib, kde reakce na růst obyvatel zaostává mnohem více.
Průměrně inteligentní osoba si to spočítá a přepis trvalých pobytů asi opravdu nebude směrem do Zdib..
Omlouvám se za delší příspěvek, ale dikce příspěvků pánů níže, to je moc.
Ano, již brzy budu matka na mateřské, která zároveň bude mít dítě ve školce. Nevidím na tom nic špatného. Já opravdu, Lojzo, nemůžu za to, že jste na dítě sám. Moje dcera chodí do školky od 8 do 16. Každý den kromě nemoci. Nemám to jak hlídací službu, když si chci dojít na kafíčko. A nevidím důvod, proč by neměla mít možnost rozvoje s vrstevníky jen proto, že mám manžela, který nás naštěstí uživí.

škola

Lojza | 11.02.2015

Dobrý den,
jsem úplně vyřízen z toho napadání dětí potažmo rodičů například ze Zdib. Vím, že s okolními obcemi má škola smlouvu, protože nemají vlastní školu. Tudíž mají přednost před Zdibáky. Nicméně žiju v Klecanech 25 let, ale abych umístil své dítě do ,,nějaké" školky ve 4 letech - přihlásil jsem se k pobytu ve Zdibech, protože KAPACITA! Klecanské školky byla taková, že přijali děti matek na MD a já ostrouhal byť jsme listopadový a čtyři by nám byli v listopadu! Nicméně jsem to vzal jako fakt a přehlásil svůj trvalý pobyt. Ale nejsme v kocourkově, abych se zase kvůli škole hlásil do Klecan. Snažím se chodit do práce a vydělat peníze, které jsem nevydělal, protože mé dítě do Klecan nevzali. Běhání po úřadech, doklady atp. Zajímalo by mne kolik tady křičících rodičů zabírá místo dětmi ve školce těm - kteří školku opravdu potřebují. Ve Zdibech by nám měli otevřít dvě první třídy pokud se zadaří, tak si tu svou nechte a buďte rádi, že nemusíte své děti hlásit třeba do Chaber, protože při stejné kapacitě školy otevírají pouze jednu první třídu. A to by mě zajímalo kolik z Vás by se nervově zhroutilo a koho by jste napadali? Starostu? Ředitele? Policajty? Tak prvňáčkům ZDAR :))))

Re: škola

Prvňáček | 12.02.2015

Jó Lojzíku, jednou bude líp.
Plně chápu Tvé rozhořčení. Co myslíš, je to tak těžké, pro zřizovatele, udělat si průzkum , kolik dětí příjde do školky a z přeplněné školky do školy a včas udělat opatření? Nyní si všichni myslí, že vše zachrání kulatými stoly , jednáním s rodiči, nebo s ředitelem školy. Ten ji asi nafoukne jako nafukovací halu.
Nejlepší by bylo, kdyby si na úřadě zřídili jakýsi odbor školství nebo školního managera, který by se tím zabýval permanentně,
a povinnosti zřizovatele řešil on.( vždyť se ten problém kolem kapacity táhne několik let)
Vše jsou jen kecy, ukázaná platí.

Záznamy: 11 - 20 ze 82
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek