Diskusní téma: Škola, školka

Re: Re: škola

Lojza | 12.02.2015

zdravím prvňáčka :)
myslím si, že jsi docela v pohodě a normální :) asi jsi o proti druhému pisateli pochopil o co mi šlo :)...samozřejmě by nebyl asi problém udělat průzkum, ale jak správně píšeš museli by na to být lidi a ty v Klecanech nejsou na spoustu jiných důležitých věcí :) já jsem to vyřešil po svém a můj příspěvek je blud :) ale jedno mě tu baví... Když čtu zprávy z netu nebo zpravodaj, tak je to jen samé nekácejte háj, nechceme územní plán, nechceme ve škole Zdibáky, policajti tu nejsou vidět a když jim rozdají pokuty, tak zase řvou kde mají parkovat, nechceme letiště, nechceme kaliště, ale takto veřejně nikdo pro školu a školku nebrojí. Úplně mi teď zní v uších Slunce, seno : a Škopková starostó oni mají záchody, starostó oni mají tohle.... :) jsme prostě jen stále s něčím nespojení a když to někdo vyřeší po svém, tak je to také špatně :) takže jak píši hotový kocourkov! tak zdravím a držím Vašemu prvňáčkovi palce :)

Re: Re: Re: škola

prvňáček | 13.02.2015

Zdravím Lojzu, doby, kdy se snažily matky věnovat dětem co nejvíce, když byly na mateřské dovolené a měly ještě jedno dítě jsou dávno pryč. Správně popisuješ o co jde, a jak to chodí. Matky jsou s jedním dítětem doma a druhé dají do školky.
Jejich důvod je zřejmý, potřebují se jejich dítka sžít s kolektivem.
Jedině kolektiv je může naučit zárodky chování lidí v celé naší společnosti. Kdyby měly maminky dítě pouze doma, vychovaly by jej pouze k obrazu svému. Děti by měly pouze dědičné vlastnosti, vlastnosti získané domácí výchovou, ale chyběly by jim vlastnosti potřebné k přežití v kolektivu a po té v celé společnosti.
Tedy chybělo by jim to správné prostředí.
Je třeba zvážit, co je potřebnější, umožnění práce živiteli rodiny a zabezpečení dítěte, nebo asimilace dítěte do kolektivu. Naprostý souhlas, je to Kocourkov, když strážníci dělají svojí práci podle slov pana starosty jde o perzekuci, když ji nedělají, totéž je jim vytýkáno. Nic méně, je to též věc strážníků, když zjistí spolehlivě přestupek, zákon jim ukládá, že ho mají projednat. Slova politiků nemohou být nad zákon.

Re: škola

Lojzo | 12.02.2015

Lojzo škoda, ale píšeš bludy. Klecanská školka má kriteria přijetí trvalé bydliště a věk. Takže pokud bys zůstal/a přihlášen/a v Klecanech, tvé dítě by přijato pravděpodobně bylo. A "děti matek na MD" je blud sám o sobě. Toto ve školce při přijímání nikdo neřeší. Jen bydliště a věk, ostatní je diskriminací dítěte. Ten bordel v předpovídatelnosti zájmu o školu/školku dělají právě takoví přehlašovatelé, jako ty. ZDAR

Re: Re: škola

Lojza | 12.02.2015

Zdravím bludičku, nepíši tady žádné bludy, ale holá fakta! Asi jsi plně nepochopil/la význam toho co jsem psal. Přehlásil jsem se proto, protože někdo jako Ty pravděpodobně neřeší, zda bude mít na chleba pro své dítě nebo ne. A já potřeboval mít jistotu, že mé dítě opravdu přijmou! A já na ten chleba budu muset jít vydělat, ale tento problém Ty zřejmě neřešíš. A co se jak ty nazýváš bludu o matkách na MD týče měl jsem na mysli toto: jsem sám na dítě babičky pracují, potřeboval jsem jít do práce a mé dítě ve 3 letech (jak jsem poukazoval v listopadu by nám byli 4) nevzali. Ale vím minimálně o třech rodinách kde je matka na MD s jedním dítětem, ale aby měla více času pro sebe, tak šla k zápisu a dítě dle kritérií přijali. O tom samozřejmě mluvím! Cestou ze školky se domluví s kámoškou na kafíčku a když otevřou za pěkného počasí restauraci přesunou se s ní na zahrádku na oběd a jsou v pohodě :) párkrát jsem si při obědě (v pauze tomu určené) vyslechl, jak si užijí den, pak se projdou pro nakrmené dítko do školky, stráví odpoledne na hřišti s dětmi (což je samozřejmě v pořádku) a večer manželovi naservírují chléb s paštikou a děťátko už jedno teplé jídlo mělo, tak proč by vařila. DOST možná, že je to tvůj příklad :P a já platím za soukromé hlídání abych své dítě uživil, když bych mohl mít dítě ve školce! ale díky takovým ,,unaveným" maminkám tam není místo...
Tak držím palce, aby se tě mé řádky netýkaly a byl jen ta potrefená husa :) snad ti mé vysvětlení ,,po lopatě" stačilo.

Re: Re: Re: škola

David Ledvinka | 17.02.2015

Milý Lojzo, již jsem to zde v diskusi, funkce mateřské školy není "hlídací, zaopatřovací služba", ale jde o to, aby se děti naučily „jak se učit“ adekvátně komunikovat, hrát a interagovat s jinými. Pro děti, které předtím strávily většinu času doma, může mateřská škola značit trénink, jak být bez strachu v nepřítomnosti rodičů. Chápu, že je nepříjemné platit soukromou školku (mne bude to samé čekat u druhého dítěte), ale nemůžete přeci dětem upírat právo chodit do školky (pokud splní podmínky přijetí) jen na základě toho, že je jeho matka na mateřské s dalším dítětem. S přátelským pozdravem David Ledvinka

Re: škola

tonda | 12.02.2015

Jenze Lojzo, Ty jsi byl takovy Lojza, ze krome ditete sis menil TP do Zdib i sam, a Ted uz to nechces tocit spatky, coz je logicke, ale bacha i na Tebe- Ted uz Zdibaka pobira obec Zdiby ca 9.000/rok na danovem urceni pro obce za trvale hlasene. Obracene ale Zdibsti rodice takovi lojzove nejsou a hlasi sem jenom deti (k babickam,kamaradkam,znamym....) a z Toho maji Klecany kulovy, akorat je podnicena mezivesnicka a mezistarousedlicko-napolenaplaveninova nevrazivost, coz ja taky nesnasim.Takze nezbyva nez zavzpominat na nase krasny detstvi s gustavem husakem v kazdy tride, kdy se takovyhle kokotiny neresili a mezi klecanama a zdibama byl jeste velkej kus pole...

Re: Re: škola

Lojza | 12.02.2015

Přes které jsme si krátili cestu ze zdibských čarodějnic :)....samozřejmě jsem na svůj nápad nebyl příliš hrdý ale... zoufalé situace si žádají zoufalé činy. Přepočteno na peníze: 10 měsíců - 50 tisíc a tak ať si obec příspěvek na nás užije.
Ale baví mě číst to dohadování se tu :) Klecanský dřív chodili do sokolovny na zábavu a Zdibský do Klecan na diskotéky a mlátili se jen s Chaberákama a dnes? jen aby se dostali, tak by se porvali za svou pravdu i se zdibským kamarádem :) a tak nám nezbývá opravdu nic jiného než doufat, že se děti bez problémů dostanou do školek a škol do kterých se hlásí :)) .... protože v Chabrech by to asi neklaplo :)

Re: škola

Alena Václavíková | 13.02.2015

Zdravím přispěvatele na téma „škola a školka“. K vašim příspěvkům se vyjádří ještě paní Tomášová, zastupitelka za Žijeme v Klecanech, která se tématu ZŠMŠ dlouhodobě věnuje. Já bych zatím ráda jenom přidala několik komentářů:
Nemám pocit, že by zde byli zdibští rodiče napadáni. Konstatování faktu, že někteří z nich přihlašují své děti k trvalému pobytu do Klecan, nepovažuji za napadání. Myšlím, že některé zde zmiňované skutečnosti jsou zkreslené (školka má povinnost ze zákona přijímat děti rok před nástupem do školy; jsou přijaty přednostně bez ohledu na to, je-li jejich matka na MD či není).
Sdružení Žijeme v Klecanech se problémem jak nedostatečné kapacity školky a výhledově i školy, tak problémem dopravní situace kolem areálu školy, zabývá. Otázku manažera či odboru pro školství zatím necháváme stranou, domníváme se, že nejdřív by se mělo lépe využít pravomoci školské rady. Dáváme dohromady naše návrhy a návrhy od občanů, např. možnost rozdělit jedno školkové místo mezi dvě děti (které nechodí do školky každý den), prodloužení doby ranního příjmu dětí ve školce, posunutí zápisu dětí do školy i školky na dřívější termín (např. únor) apod.
S pozdravem Alena Václavíková

Re: Re: škola

Ljuba | 16.02.2015

Jak dlouho je možné se problémem zabývat ,než se vyřeší? Řeší se každý rok, nazpět minimálně šest let. Možná se vyřeší, až skončí populace. Jsou nějaké průzkumy a koncepce co bude v budoucno potřebné, nebo se stále bude vyrážet klín klínem?(podobně jako zajištění bezpečnosti v Klecanech)
Za čas se třeba zjistí, že nebude stačit kapacita školní jídelny.
Jak se vyřešila dopravní situace kolem areálu školy? Je ono to, že když není chřipkové období, hlídkuje tam strážník OP Zdiby, kterého nám na úkor vlastní obce uvolnil vedoucí strážník na žádost pana Dvořáka?
Krom ukončení nájemních smluv na pozemky pod garážemi se vlastně nic nezměnilo. Nebo ano? Nebo je řešení problému rozplánováno až na další volební období (čtyřletku?)
Kdyby se takto měly řešit problémy v podnikatelském sektoru, firmy by zaostávaly, až by zkrachovaly.

Re: Re: Re: škola

Alena Václavíková | 16.02.2015

Dobrý den, pane Ludvíku,
s těmito dotazy byste se měl obracet na minulé i současné vedení města. Pokud vím, Rada města zadala vypracování demografické studie, pan ředitel ZŠ a MŠ se předpokládaným nárůstem dětí také zabývá. Naše sdružení dělá to, co je v našich silách a možnostech. S pozdravem Alena Václavíková

Záznamy: 21 - 30 ze 82
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek