Diskusní téma: Škola, školka

Re: Re: Re: Re: škola

Ludvik | 16.02.2015

Zdravím paní Václavíková,
vážně si myslíte, že kulatými stoly, diskusemi s občany nahradíte kvalifikovaná rozhodnutí odborníků a odpovědnost placených funkcionářů? Nejde jen o to, ovlivnit veřejné mínění? Jací by to byli manažeři, kteří by dali na veřejné mínění a neřídili by se odbornými znalostmi a podklady? Politická rozhodnutí na základě veřejného mínění "zalíbení se občanům a voličům" mohou být krátkozraká.
Nic méně, konečně někdo z rady přišel na to, že by mělo být jednáno na základě průzkumu a nenechávají to "ono to nějak dopadne." Problém je dlouholetý.

Re: Re: Re: Re: Re: škola

Alena Václavíková | 17.02.2015

Dobrý den, pane Ludvíku,
kulaté stoly, diskuse apod. neslouží jako nahrazení kvalifikovaného rozhodnutí odborníků či funkcionářů, ale jako jeden z možných podkladů pro jejich rozhodování. Veškerý princip samosprávy vychází ze zapojení veřejnosti. Placení i neplacení funkcionáři územního samosprávného celku jsou voleni veřejností ze zástupců veřejnosti, takže je logické, když se veřejnosti ptají na její názor. Dalšími podklady jsou vyjádření odborníků, analýzy, studie apod. Konečné rozhodnutí vždy učiní dotyčný funkcionář, nikdy to za něj neudělá ani veřejnost, ani odborník. O ničem jiném to není a nic jiného naše sdružení neprosazuje.
Analýzy a studie navrhujeme a prosazujeme také - např. Zdena Tomášová prosadila studii o využití kasáren, studii o využití objektů v majetku města, navrhli jsme analýzu možností a finanční náročnosti různých variant městské policie. Navrhli jsme členy – odborníky - do komisí Rady města a navrhli jsme i nové komise.
Jedním z podkladů pro naši činnost je i toto fórum. Vaše připomínky, pane Ludvíku, nám někdy slouží jako cenný podklad. Nevadí nám anonymita, i anonymní občan je občan. Ale Vy sám své názory a připomínky bohužel devalvujete tím, že vystupujete pod různými nicky, snad proto, abyste vzbudil dojem, že je vás víc. To, že příspěvky píše jeden člověk, se ale dá poznat i jinak, než z IP adresy. A tak Vás prosím, abyste to nedělal. Jinak budeme nuceni dát za pravdu kritikům tohoto způsobu komunikace s občany a napříště vyžadovat registraci. Anebo nechávat Vaše příspěvky bez povšimnutí.
Děkuji za pochopení
Alena Václavíková

Re: Re: Re: Re: Re: Re: škola

Ludvik | 18.02.2015

25,14 % ------- Žijeme
24,6 %--------- ODS
39,92 %-------- SNK
10,34 %-------- KSČM
KSČM a SNK měli ve volebním programu založení vlastní MP. To je 50,26 % občanů. Jde o nejširší vyjádření veřejnosti. Přesto nám zastupitel z ODS pořádá besedy o spolupráci s OP Zdiby a Vy prezentujete výsledky besed. Proč ? Procentuální počty jasně hovoří. Nebo se ke kulatému stolu a na besedu vejde více občanů než se účastnilo voleb? Můžete to nechat bez povšimnutí.
Úspěšný den Ludvik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: škola

Alena Václavíková | 18.02.2015

Pane Ludvíku, toto vlákno je věnované škole a školce, nikoli policii. Přesto Vám odpovím. Naplňujeme svůj program, se kterým jsme byli zvoleni. S dotazy na plnění volebního programu KSČM a SNK se prosím obracejte na ně. Upozorňuji, že v tomto vláknu už na další příspěvky na téma policie odpovídat nebudu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: škola

Ludvik | 18.02.2015

Objasňujete systém práce a já navázal a uvedl příklad. Jestliže Vám jde o názor většinové veřejnosti, který byl v této otázce jasně projeven proč další diskuse. Proč rovnou nenapíšete, že Vám jde o to, ovlivnit, tímto systémem, veřejné mínění ve prospěch Vašeho programu? To by bylo srozumitelné. Nemusí jít o téma policie. Mimo jiné, máte snahu pořádat kulaté stoly a diskuse, většinou, když se vyvrbí nějaký problém .Např. město řešilo parkování na sídlišti, nebo zrovna škola. (takřka pravidelně)

kapacita 1. tříd ZŠ - výhled

rodič budoucího prvnáka | 19.01.2015 | 03.02.2015

Dobrý den,
volně navazuji Ivanu.
Dnes na uředni desce byly zveřejněny požadavky na přijimání do 1. třídy ZŠ . Docela hrozivě vyhlíží jeden z bodů - v případě nedostatečné kapacity rozhoduje o přijetí notářsky ověřený los. Dotaz pro zastupitele Žijeme - co bude s "nevylosovanými" a nepřijatými dětmi ? Budou zustávat ve školce a zabírat zase místo školkovým dětem , nebo se nechají někde na ulici ? Jak se řeší účelové a "fiktivní" přehlášení dětí mimo společný školský obvod k TP do Klecan tak aby např. Zdibští rodiče kde mají podobný problém nemuseli vozit děti do Prahy (buhví jestli i tam mají šanci) , ale měli je blíže u nás v Klecanech kam obec Zdiby na školu nijak nepřispívá ? Dle zápisů školské rady (poslední 10/2014) je problém "přelití" školkových dětí do kapacit školy právě na řadě ...
Díky za info a proaktivní jednání vůči vedení města.

Re: kapacita 1. tříd ZŠ - výhled

Zdeňka Tomášová | 20.01.2015 | 03.02.2015

Pro rodiče budoucího prvňáka a Ivanu:
s kolegyní zastupitelkou Mgr. Danou Šoltysovou jsme požádaly pana ředitele ZŠ a MŠ o schůzku, na které bychom chtěli probrat vývoj počtu žáků v příštím školním roce. Budeme vycházet z tabulky, kterou pan ředitel předložil zastupitelstvu, viz Novinky na úvodní stránce našeho webu. O výsledku schůzky vás budeme informovat.

Re: Re: kapacita 1. tříd ZŠ - výhled

rodič | 21.01.2015 | 03.02.2015

Díky za snahu, možná by ještě měla být nějaká schůzka na radnici. Hlava mi nebere ten bod o losování dětí, jestli jako klecanské děti půjdou do osudí s podvodníkama z cizích obcí co tu zabíraj místa už teď jako by se nechumelilo.

Re: Re: Re: kapacita 1. tříd ZŠ - výhled

Zdeňka Tomášová | 21.01.2015 | 03.02.2015

Ano, po schůzce s pane ředitelem budeme určitě jednat i s vedením města jako zřizovatelem školy. Můžeme uspořádat i kulatý stůl a situaci ve škole projednat společně s rodiči.
Děkuji za iniciativu a přeji hezký den.

Re: Re: Re: Re: kapacita 1. tříd ZŠ - výhled

rodič | 21.01.2015 | 03.02.2015

Podobný dotaz jako zde je i u hnutí SNK Kurhajce a spol., .Tam ale nikdo nereaguje, přitom měli v programu přispůsobit kapacitu školy aktuálním potřebám... a pak se teda bude losovat , nebo se děti nevejdou do družiny ... ???
Se zdibskýma je to fakt na hlavu postavené, za strážníka si platíme a není tu, jen jednou za 1/2 roku něco sepíše, teď chce udělat nějakou popularizující besídku a přitom spíš raději zapisují přiblblé krádeže triček někde ve skladu u D8 a tady jen občas projedou po hlavní , ale za jejich děti ve škole co jsou tady natažené furt oni neplatí !!!!

Záznamy: 31 - 40 ze 82
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek