Diskusní téma: Škola, školka

Re: Re: Re: Škola

David Ledvinka | 25.09.2014 | 03.02.2015

Dobrý den paní Svobodová,

možná to tak nevnímáte, ale i pro pracujícího rodiče to může být vítaná změna. Co se školky týče, sami dítě ve školce máme. Docela nás překvapilo, kdy potkáváme nejvíce rodičů. Největší nával je (u vchodu z Boleslavky) kolem 7:45 -8:00, kdy vrcholí i dopravování školáků. Pokud bychom posunuli otevírací dobu školky alespoň na 8:15 (nebo 8:30), mohou rodiče děti přivézt něco po osmé, kdy školáci sedí v lavicích a jejich rodiče už s automobily odjeli, a nemusí uskakovat mezi jejich vozidly.
Manželka byla na projednávání řešení situace před školou, bohužel návaznost na Boleslavku se neřeší - klasicky- prý se to nějak udělá časem. A to i přesto, že nutná opatření před školou ovlivní dopravní zátěž právě v Boleslavce. Hrozí také přesun dopravy dětí místo sídlištěm právě k zadnímu vchodu, kde nebudou žádné restrikce a nadále bude možné dítě dovézt "až do lavice".

Když rozvedu Váš příspěvek o vítané změně pro pracujícího rodiče, spíš mě udivuje otevírací doba školky, která již věčnost zamrzla na 16:30, ačkoliv to vůbec neodpovídá dnešní době. Takovou otevírací dobu mají školky v částech republiky, kde ale otevírají klidně v 5:30, protože pracovní doby rodičů si to tak žádají (Chomutov, Teplice, Ostrava...). Většina obyvatel Klecan dojíždí za prací do Prahy a zde je velmi složité najít práci, která by živila rodinu a zároveň pracovní doba končila v 15:30, aby rodič stihl s vyplazeným jazykem vyzvednout dítě ze školky. Pražské školky, mají standardně do 17:00, některé již pochopily a jsou dokonce do 18:00. Ano, bylo by nutné, aby zde každý den, nějaká učitelka nebo dvě (nevím přesně jak je to s předpisy) zůstávala o půlhodiny déle, ale toto prodloužení by na ni vycházelo cca 1x za týden až 14 dní.
Toto je věc, která pro pracující rodiče zajímá mě.

školka

maminka | 22.09.2014 | 03.02.2015

Dobrý den, je možné zajistit městem, aby ve školce, v jedné třídě s 25 dětmi pracovaly více než dvě učitelky?

Re: školka

Zdeňka Tomášová | 23.09.2014 | 03.02.2015

Děkuji za dotaz. Máte pravdu, že 2 učitelky na 25 dětí je málo. Navíc v naší školce jsou to necelé dva úvazky. Znamená to, že ty dvě učitelky nejsou s dětmi ve školce celý den, ale jen v době největšího provozu. Město jako zřizovatel má možnost peníze na další učitelku nebo aspoň na část jejího úvazku uvolnit z rozpočtu. Přispět na provoz školky mohou i rodiče. Všechny tyto cesty zvážíme a pokusíme se situaci ve školce zlepšit.

Záznamy: 81 - 83 ze 83
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Přidat nový příspěvek