Novinky

Připomínky k úpravám mokřadu

12.12.2018 15:14
Předkládám tímto připomínky k DUR pro úpravy mokřadu u bývalé vodárny (Revitalizace mokřadu)   1. Retenční hráz a její problematika, zadržení vody a protipovodňová ochrana   Lokalita mokřadu u vodárny se z někdejšího extenzivního využívání vyvinula do podoby přírodě blízké. Prostor nad silnicí fungoval jako spontánní mokřad s tomu odpovídající biotou, a současně i jako málo kapacitní retenční prostor o nepatrné kubatuře. V důsledku geologických a pedologických poměrů se zde shromažďovala srážková voda z velké části příslušného povodí, která zvolna odtékala propustkem do níže položených částí pod silnicí. Těleso silnice tedy zčásti fungovalo jako retenční hráz, ačkoliv k tomu není dimenzováno a neodpovídá tomuto účelu po stavební stránce. Záměr na rozšíření tělesa silnice o násep s pochozí cestou, aby pak následně tato stavba mohla fungovat jako neoficiální kapacitní retenční hráz, je zcela neuvážený. Stavební průzkum silničního tělesa k dispozici není, proto je nutné se...

Zasedání zastupitelstva 15. 11. 2018

18.11.2018 10:13
Zasedání zastupitelstva, konané 15. 11. 2018 proběhlo v celkem klidné a pracovní atmosféře. Zastupitelka za „Žijeme  v Klecanech“ navrhla vyřadit  z programu bod „Záměr revitalizace území  mokřadu“, protože existovaly rozpory mezi podklady připravované akce, například na webu města  nebyla zveřejněna již zpracovaná Dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění  (DUR), ve zveřejněných materiálech je zřetelný nepoměr v počtu zakreslených stromů a zejména v počtu stromů s vyšší dendrologickou hodnotou, není tedy zřejmý rozsah kácení stromů a za těchto podmínek, není možné záměr projednávat. Návrhu bylo vyhověno, projednání se odložilo a podklady budou před jednání zastupitelstva projednány na  pracovním zasedání, aby se s nimi seznámili všichni zastupitelé. Další zasedání bude začátkem prosince.  

BUDE SE STAVĚT V KLECANECH DALŠÍ VODNÍ ELEKTRÁRNA?

10.11.2018 18:13
Zveme Vás na prezentaci záměru stavby Malé vodní elektrárny v Klecánkách. Přijďte se zeptat, jak stavba změní nábřeží Vltavy a tím i život v Klecánkách.  Veřejná prezentace se bude konat 12. 11. od 18.00 hodin v zasedací místnosti MÚ Klecany.

Zasedání zastupitelstva

08.11.2018 08:55
Zveme Vás na zasedání zastupitelstva a připomínáme úvodní půlhodinu Dotazů, připomínek a podnětů občanů. Za přítomnosti všech zastupitelů můžete uvést svůj příspěvek, který bude zaznamenaný v zápisu ze zasedání a můžete se kdykoliv na něj odkázat. Jestli nemůže přijít, můžete nám svůj příspěvek poslat, budeme jej zastupitelstvu Vašim jménem tlumočit.
Záznamy: 1 - 4 ze 66
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Prostor pro vaše komentáře

nove kaceni v haji

vaclav | 25.12.2018

Zdravim, tak behem poslednich tri tydnu zmizela velka cast klecanskeho haje a to udoli od Vltavy az k americke lisce a platanu jen doufam ze tam jeste tyto stromy stoji.....ptam se proc uz davno nebyl kl. Haj prohlasen chranenou kr. Oblasti?? Stejne jako vetrusicka a maslovicka stran? Jedine co v klecanech za neco stalo se nici

aaaaa

aaaaa | 25.09.2018

aaaaaaa

Přidat nový příspěvek